Ilustrace

Pohádky z lesa

Pohádky z lesa jsou plné příběhů pro děti ve věku od 3 do 7 let. Víla Ostružinka a skřítek Javořík v nich malé posluchače a začínající čtenáře seznamují zábavnou formou s tím, co se děje v lese během celého roku.               

Příběhy jsou krátké a svižné, takže je vydrží poslouchat i nejmenší členové domácnosti. Jsou psány velkými písmeny, aby se děti učily jednotlivá písmenka poznávat a zkoušely si samy pohádky číst - tato možnost je i v angličtině a slovenštině.

Knížka je koncipována jako omalovánky, a tak si mohou děti příběhy dotvořit podle svého. Lze ji také využít jako netradiční a zdravý adventní kalendář. Na každý den v prosinci je totiž připravena jedna pohádka, kterou můžete dětem zpříjemnit čekání na Ježíška.

Pohádky z lesa napsala Petra Janoušková a jsou součástí konceptu a budoucí edice "Jemné pohádky".

Více najdete na www.jemnepohadky.cz

Jemné pohádky jsou přeloženy i do angličtiny  www.gentletales.comPohlednice Pohádek z lesa

K černobílým obrázkům z knížky přibylo ještě osm barevných pohlednic a samostatné omalovánky


Básničky pro neposlušné nožičky

Básničky pro neposlušné nožičky jsou věnovány dětem s vrozenou ortopedickpu vadou Pes Equinovarus Congenitus (PEC) léčeným tzv. Ponsetiho metodou. Její důležitou a nezbytnou součástí je dlouhodobé nošení dlah - botiček spojených tyčkou. Zpočátku je děti mají na nohách po celý den, postupem času pak už jen na spaní. Je nutné nosit je nejméně do tří let. Ale zkuste to vysvětlit dětem! Pro mnoho z nich, je spaní v dlahách nepohodlné a odmítají je.

Proto vznikly Básničky pro neposlušné nožičky, aby děti viděly, že nejsou jediné, kdo dlahy nosí, a že když to s nimi vydrží, budou moci jednou dělat stejné věci jako ostatní, pomůže jim to se lépe s dlahami skamarádit.  A proto se to v v knížce "spinkacími botičkami" jen hemží.

Věřím, že pomocí obrázků a hezkého slova je možné někoho inspirovat, podpořit a možná i trošičku léčit.

Básničky napsala Lucie Pytlová. Knížka byla vydána pod záštitou spolku Achilleus, který podporuje rodiny dětí s touto diagnózou.

Více informací na stránkách www.achilleus.cz


Omalovánky a další předměty

JK© 2020 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!