Domácí tabule Family Flow

nedocenitelná pomůcka pro zapojení dětí do domácích prací

--- Magnetická tabule slouží ke společnému zvládání domácnosti. Je   velmi jednoduchá, a přece vysoce účinná. Práci doma za vás sice neudělá, ale její organizaci velmi usnadní, protože učí děti samostatnosti a  zodpovědnosti za zvládání úkolů.

--- Usnadňuje komunikaci a s její pomocí není nutné dětem neustále připomínat, co mají udělat, protože si své úkoly hlídají samy, a také se samy rozhodují, v jakém čase je vykonají. Jediným pravidlem je, že jsou úkoly dokončeny v den zadání.                                                                  --- Tabule je inspirována firemními pracovními systémy, které jsou obohaceny o mnohaleté zkušenosti její autorky, která i na mnoha seminářích, týkajících se výchovy dětí inspirovala mnoho rodičů.          --- Tabule používá systém motivace dětí, který funguje lépe než odměny a je odzkoušena nejen na její vlastní rodině.

Jak se s tabulí pracuje?                                                                               --- Součástí balení je návod s postupem zavedení tabule a základními pravidly komunikace, které je potřeba dodržet, aby vše dobře fungovalo.                                                                                                    --- Tabule funguje na bázi každodenní komunikace o úkolech v domácnosti. Doporučujeme zařadit do programu denní setkávání, které může trvat třeba jen 2-3 minuty, ale je alespoň zpočátku nutmé, než se zvyky ustálí natolik, že už to nebude potřeba.                                          --- Při zavádění tohoto systému velmi záleží na situaci v rodině,  komunikaci a schopnostech dítěte. Pokud máte doma například čtrnáctiletého puberťáka, který je zvyklý s vámi válčit, je třeba poukázat na princip spolupráce celé rodiny a vlastní svobodné volby konkrétního úkolu každého člena rodiny.                                                                       --- Tabule má smysl pro menší práce asi tak od 4 nebo 5 let věku dítěte. Tak staré dítě sice nezvládá žádný výrazně velký díl péče o domácnost, ale princip přebírání zodpovědnosti si již trénuje, a jak bude růst, může se ujímat dalších úkolů.

domácí tabuli lze koupit nahttps://familyflow.cz/kategorie-produktu/https://familyflow.cz/kategorie-produktu/tabule

JK© 2020 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!