Dobrodružství velryby Florentiny

Dobrodružství velryby Florentiny je druhá knížka z edice jemné pohádky ( www.jemnepohadky.cz ). Velryba Florentina v ní putuje se svou maminkou oceánem a objevuje svět, který se pod vodou skrývá.

Krátké pohádky jsou určeny dětem cca 5-9 let. Napsala je s velkou obrazotvorností svým jednoduchým a pro menší děti tak snadno srozumitelným slohem Petra Janoušková a já je doplnila ilustracemi. Práce to byla moc hezká, jako bychom obě celé léto plavaly v moři.

Pohádky jsou psané velkými písmeny se zdůrazněným prvním písmenkem ve větě, aby se děti mohly pokoušet podle svých schopností o čtení a i podle několika učitelů jsou vhodné pro nácvik čtenářských dovedností.

O Florentině a adventu...

Stejně jako v Pohádkách z lesa má Florentina 24 příběhů a každý má svou omalovánku, takže se dá také použít také jako pohádkový adventní kalendář a to i přes to, že obsah samotných pohádek není adventní, ale je spíše zaměřený na poznávání přírody a inspirací k lásce a péči o životní prostředí. Malá velryba Florentina se tak může stát průvodkyní vašeho dítěte dobou adventní.

Funguje to tak, že vyberete místo, kde dítě každý den najde pohádku s omalovánku (například sáček, tubus nebo truhličku) a pak si ji společně rozbalíte a užijete. Současně je někde umístěn ( například na lednici) samotný list s kalendářem, který bude k dispozici zdarma ke stažení na stránkách https://familyflow.cz/ . Každý den čteme jednu pohádka, a děti si podle své fantazie vybarví a dotvoří omalovánku, nebo kreslicí hru a další políčko na kalendáři. Adventní kalendář se tak pro děti stává ne "skříňkou plnou sladkostí", ale může strávit příjemnou chvíli se svými blízkými.

Dobrodružství velryby Florentiny je knížka která vznikla jako odpověď na přání mnoha maminek, kterým se tento koncept adventního kalendáře zalíbil, což obě, autorku i ilustrátorku, moc potěšilo.


JK© 2020 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!