Nový projekt

Pohádkový adventní kalendář Dobrodružství velryby Florentiny


Pohádkový adventní kalendář vznikl jako náhrada sladkého advetního kalendáře, který je k použití po celý rok. Tentokrát se jmenuje Dobrodružství velryby Florentiny. Kniha má 24 pohádek a každá má svou omalovánku.

O Florentině a adventu...

Florentina putuje se svou maminkou oceánem a objevuje svět, který se pod vodou skrývá.

Přes to, že obsah samotných pohádek není adventní, je spíše zaměřený na poznávání přírody a inspirací k lásce a péči o životní prostředí vybraly jsme malou velrybu Florentinu, jako průvodkyni pro letošní Adventní kalendář. Funguje to tak, že vyberete místo, kde dítě každý den najde pohádku s omalovánku (například sáček, tubus nebo truhličku) a pak si ji společně rozbalíte a užijete. Současně je někde umístěn ( například na lednici) samotný list s kalendářem, který bude k dispozici zdarma ke stažení na stránkách https://familyflow.cz/ . Každý den čteme jednu pohádka, a děti si podle své fantazie vybarví a dotvoří omalovánku, nebo kreslicí hru a další políčko na kalendáři. Adventní kalendář se tak pro děti stává ne "chvílí pro sladkost", ale každodenní příjemnou chvílí strávenou se svými blízkými.

Krátké pohádky jsou určeny dětem cca 5-9 let. Napsala je s velkou obrazotvorností svým jednoduchým a pro menší děti tak snadno srozumitelným slohem Petra Janoušková a já je doplnila ilustracemi. Práce to byla moc hezká, jako bychom obě celé léto plavaly v moři.

Pohádky jsou psané velkými písmeny se zdůrazněným prvním písmenkem ve větě, aby se děti mohly pokoušet podle svých schopností o čtení a i podle několika učitelů jsou vhodné pro nácvik čtenářských dovedností.
Chcete-li pomoci na svět druhému dílu této pohádkové knížky autorky Petry Janouškové, můžete tak učinit na stránce hithitu :

https://www.hithit.com/cs/project/10305/pohadkovy-adventni-kalendar-dobrodruzstvi-velryby-florentiny

JK© 2020 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!